Smocze Forum

Forum Zielonego Smoka. Stworzone specjalnie dla fanów smoków i gry smoki.nightwood.net!


#1 2009-07-15 16:22:30

Eleazar

http://i26.tinypic.com/kced93.png

Zarejestrowany: 2009-06-30
Posty: 147
Nick na NWD: Eleazar

FAQ beta 0.1v

FAQ zostało stworzone po to, by użytkownicy mogli wiedzieć, co do czego służy oraz ogólnie - co i jak?

1. Nie mogę pisać na ChatBoksie! Co się stało?
Odp. Aby pisać na CB, Twój nick nie może zawierać polskich znaków.

2. Mój avatar nie chce się załadować! Co robić?
Odp. Maksymalna wielkość avatara to 100x100 pikseli. Maksymalna waga w kilobajtach [kB] to 997. Uważaj, aby nie przekroczyć tych granic.

3. Moja sygnaturka się nie mieści. Dlaczego?
Odp. Maksymalna ilość znaków to 600, za to linii w sygnaturze - 6.

4. Zostałem zbanowany! Co robić?
Odp. Najlepiej sprawę wyjaśnić u któregokolwiek z Administratorów/Moderatorów. Mają oni dostęp do "tablicy banów". Tam, powinna być podana uwaga - za co został nadany ban oraz okres wygaśnięcia bana. Jeśli uważasz, że dostałeś bana niesłusznie, zawsze możesz napisać do Administratora/Moderatora na maila lub Gadu-Gadu.

5. Coś się stało z ChatBoxem i w ogóle go nie widzę/inne.
Odp. Zgłoś to jak najszybciej głównemu Administratorowi - Nessaja3. Ona musi użyć naprawiarki, aby CB działał.

6. Obecny wygląd forum nie podoba mi się. Czy można go jakoś zmienić?
Odp. Oczywiście. Wystarczy wejść w zakładkę [Profil], a następnie: [Wyświetlanie] i w pierwszej liście rozwijanej wybrać odpowiadający Ci styl.

7. Zapomniałem hasła! Co robić?
Odp. Opcja przypominania hasła jest przydatna, acz długo trwa (musisz się logować na maila, itp.), dlatego prostszym sposobem jest poproszenie Administratora/Moderatora o zmianę hasła na byle jakie (np. poprosić o to poprzez komunikator GG). Następnie logujemy się, wchodzimy w zakładkę [Profil] i zmieniamy na odpowiadające nam hasło. Każdy dba o swoją prywatność

8. Chciałbym zmienić nick. Czy jest to możliwe?
Odp. Owszem, możliwe. Wystarczy napisać odpowiednie podanie w tym temacie.

9. Czy pola w profilu "Prawdziwe imię", "Lokacja" oraz "Strona WWW"; pola dodatkowe "Nick na NWD" i "Płeć"; adresy komunikatorów są obowiązkowe?
Odp. Pola "Prawdziwe imię", "Lokacja", "Strona WWW" nie są obowiązkowe. Pola dodatkowe nie są, ale lepiej je wpisać dla lepszej komunikacji między użytkownikami. Adresy komunikatorów nie są obowiązkowe.

10. Ile maksymalnie mogę trzymać wiadomości w mojej skrzynce?
Odp. Moderatorzy mają tego miejsca bardzo dużo, nie trzeba się martwić, że go zabraknie. Użytkownicy mają możliwość zatrzymania w skrzynce do 20 wiadomości. Za to użytkownicy ze statusem ViP mogą w swojej skrzynce pomieścić 50 wiadomości.

11. Czy w postach można używać języka HTML?
Odp. Można, wystarczy cały post objąć znacznikami:

Kod:

[html]

[/html]

Jednakże my tego odradzamy - zatrzymajmy się na BBCode

12. Za co mogę dać reputację?
Odp. Użytkownicy oraz ViP mogą dawać jedynie plusy. Możecie je wstawiać za pomoc, za to, ze ktoś jest wobec Was miły, etc. Punkty ujemne mogą rozdawać jedynie Moderatorzy i Administratorzy - punkty ujemne to Ostrzeżenia. Więcej o Ostrzeżeniach i Systemie Kar tutaj.
Każda reputacja "za nic" będzie kasowana!

Wersja beta będzie cały czas uzupełniana.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl